سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منوی اصلی
وصیت شهدا

رزمندگان عاشق الله با شعارهایشان در طول تاریخ اسلام شهادت داده‌اند. که ما می‌رویم تا اسلام و مروجین اسلام باقی بمانند و ما نیز می‌رویم تا امام باشد.

فرازی از وصیت‌نامه

شهید سیدمحمود میرنظامی

آمار و اطلاعات

بازدید امروز : 313
بازدید دیروز : 381
کل بازدید : 772958
تعداد کل یاد داشت ها : 430
آخرین بازدید : 100/1/30    ساعت : 10:38 ص

0

      

برگرفته از سخنان استاد رحیم پور ازغدى

آن‏ها چگونه مى‏توانند کلام آن بى‏سیم چى را در آخرین لحضات زندگیش بفهمند، وقتى پشت بى‏سیم گفت: عراقى‏ها خاکریز را گرفته‏اند، تیر خلاصى مى‏زنند، باید موج بى سیم را تغییر بدهم.

پایگاه خبری انصارحزب الله:امروز آن فرهنگى که در زیر سایه آموزه‏هاى حضرت امام (ره) در ایران متولد شد، عالم را فرا گرفته است. در هیاهوى جنگ چه کسى تصور مى‏کرد روزى این فرهنگ به کوچه پس کوچه‏هاى غزه و بیت المقدس راه یافته و به بوسنى، شمال آفریقا و جنگل‏هاى فلیپین نفوذ کند. بدرقه‏ى مادران داغ دیده و همسران بیوه در سکوت تاریخ، امروز عالم را متحول کرده است. در جنوب لبنان قاعده شکست ناپذیرى اسراییل شکسته شده است.

جاى تامل دارد که چرا حزب الله توانست کارى را انجام دهد که تمام کشورهاى عربى و قطع نامه‏هاى بین المللى نتوانستند انجام دهند؟ زیرا حزب‏الله تمام قاعده‏ها را نادیده گرفت و جنگى غیر متعارف را در مقابل دشمن تا بن‏دندان مسلح صهیونیستى به راه انداخت، مانند آن‏چه که بسیجى‏هاى ایران در مقابل ماشین جنگى حمایت شده عراق انجام دادند. همین تفکر در انتفاضه بیت المقدس نیز جریان یافته و دشمن را به درماندگى‏انداخته است.

نشانه‏هاى این استیصال را مى‏توان در هلى‏کوپترهاى آپاچى دید و در تانک‏هایى‏که نوجوانان سیزده ساله را هدف تیر مستقیم قرار مى‏دهند، استیصال در مقابل اراده ایمانى ملتى که به جهاد پرداخته است.

موشه‏دایان از رهبران صهیونیست‏ها در پى وقوع انقلاب این گونه گفت: «زلزله‏اى تاریخى سیاسى اتفاق افتاده است که شدت آن را با درجات ریشتر نمى‏توان اندازه گرفت» و آن‏چه اکنون در فلسطین اتفاق مى‏افتد، انعکاس آن زلزله است.

هم‏زمان با عملیات والفجر 8، رادیو آمریکا اعلام کرد که آن‏چه در ایران اتفاق افتاد (عبور از اروند) و فتح فاو در آن در آن سوى آب، در کل تاریخ جنگ‏هاى کلاسیک دنیا بى‏نظیر است، باید بررسى شود که این مردان قورباغه‏اى در کجا آموزش دیده‏اند، این همه نظم و دقت در عملیات و تامین آتش، جنگ در نخلستان و مقاومت سه روزه زیر بمباران شیمیایى چگونه ایجاد شده است؟ در حالى که مردان قورباغه‏اى، جز عده‏اى طلبه و دانشجو، نانوا و کشاورز و... نبودند که پس از چهل پنجاه روز آموزش نظامى لباس غواصى پوشیدند و با آمادگى براى‏شهادت به آب زدند.

اینان عاجزند از درک جنگى که کلاسیک است، ولى ماهیتش پارتیزانى است و نیرویى غیر حرفه‏اى در عرصه نبرد مى‏جنگد. اگر کسى جامعه شناسى جنگ هشت ساله را مطالعه کند، خواهد دید که در گردان‏ها و واحدهاى نظامى ما کسانى در یک جا گرد آمدند که با هیچ تز و تعریف جامعه شناختى نمى‏توان آن‏ها را به دور هم جمع کرد. اینان عاجزند از درک جنگى که رزمندگان آن از مرگ نمى‏هراسند و مفهوم شکست و پیروزى در آن تغییر کرده است، زیرا که هیچ یک از غرایز حیوانى انگیزه این نوع جنگیدن نیست.

وقتى بعد از هفتاد و دو ساعت عملیات زیر آتش سنگین دشمن، فاو فتح مى‏شود، امام پیغام مى‏دهد فاو را خدا آزاد کرد، مغرور نشوید، شما کاره‏اى نبودید و آن‏گاه که (18 ماه بعد) سقوط مى‏کند، پیغام مى‏رسد ناراحت نباشید، ما براى زمین و خاک و دریا نمى‏جنگیم ما براى رسالتى‏الهى و انسانى مى‏جنگیم... یا بعد از عملیات بدر بعد از آن همه رنج و سختى و در نهایت عقب نشینى، امام فرمودند شما مامور نبودید که پیروز شوید، بلکه شما مامور اداى به تکلیفتان بودید.

آن‏ها چگونه مى‏توانند کلام آن بى‏سیم چى را در آخرین لحضات زندگیش بفهمند، وقتى پشت بى‏سیم گفت: عراقى‏ها خاکریز را گرفته‏اند، تیر خلاصى مى‏زنند، باید موج بى سیم را تغییر بدهم، ولى سلام ما را به امام برسانید، بگویید از ما راضى باشد، هر کارى از دستمان برمى‏آمد کردیم...

جز در قاموس پارتیزان‏هاى شهر عشق چگونه مى‏توان فهمید که او از چه چیز شرمنده است؟...


برچسب ها : 8 سال دفاع مقدس  ,